Vika 32 года Привіт) Познайомлюся з чоловіком для серйозних стосунків, при симпатії і подібн... Подробнее ➥ | Богдан 53 года Вітаю свою прекрасну другу половинку на сайті, сюди я прийшов по рекомендації мо... Подробнее ➥ | Людмила 28 лет Я - ніжна, елегантна дівчина зі ступенем бакалавра туризму та готельного господа... Подробнее ➥ | Володимир 38 лет Привіт, познайомлюся з жінкою для шлюбу. Проживаю один, у власному будинку. маю... Подробнее ➥ | Андрій 47 лет Я багатий, успішний, здоровий, врівноважений, забезпечений. Познайомлюся з прив... Подробнее ➥ | Орест 48 лет Вітаю) Познайомлюся з жінкою для щирих, взаємних відносин, шлюбу. забезпечений... Подробнее ➥ | Галина 28 лет Забезпечена, проживаю у власній квартирі в центрі Львова, маю вланий бізнес квіт... Подробнее ➥ | Лена 24 года Познайомлюся із забезпеченим хлопцем для шлюбу. Про себе в листуванні або при з... Подробнее ➥ | Любомир 53 года Привітний, щирий, забезпечений львів'янин, проживаю один у власному будинку, люб... Подробнее ➥ | Larysa 25 лет Привіт) Познайомлюся із забезпеченим хлопцем для шлюбу. Працюю, забезпечена. в... Подробнее ➥ | Леся 28 лет Привіт) Весела, добра, мрійлива, щира, гарна господиня - це про мене) і ще є ба... Подробнее ➥ |
Шведські вчені виявили, що власники собак на 25% рідше вмирають від серцево-судинних захворювань або інших причин. Вчені оцінили дані 3,4 мільйона людей.
Власники собак частіше гуляють вулицею
одна із можливих причин позитивного ефекту. Однак домашні тварини також допомагають одиноким людям краще переносити соціальну ізоляцію. Нерідко люди зустрічають інших власників собак на вулиці, що сприяє спілкуванню, інформує 12dz.com
Соціальна ізоляція та відсутність фізичних вправ
важливі фактори ризику серцево-судинних захворювань.
Дослідження стало можливим, тому що у Швеції всі власники собак мають реєструвати тварин із 2001 року. Вони ідентифікуються за допомогою спеціального номера. У реєстрах власники собак з'являлися рідше чи пізніше, ніж звичайні люди. Загалом, власники собак мали нижчий ризик смерті та рідше були госпіталізовані із серцево-судинними захворюваннями. Ефект був особливо очевидний у домогосподарствах з однією людиною.
Собака може знизити ризик смерті та серцево-судинних захворювань приблизно на 1/3.
У домогосподарствах з кількома людьми собака менш впливає на людину. Цікаво, що ефект залежав від породи собак.
Тварини, що розводяться для полювання (тер'єри, ретрівери, німецькі вівчарки), показали кращі результати, ніж домашні собаки.
При змішаних породах профілактичний ефект не виявлено. Це може мати соціальні причини, тому що купівля цих тварин коштує дешевше. Вони також частіше утримуються у соціально вразливих шарах, де ризик серцево-судинних захворювань вищий. В епідеміологічних дослідженнях причинно-наслідковий зв'язок не може бути доведений. Проте він видається правдоподібним. Однак також ясно, що не всі власники гуляють із собаками вулицею. Тому не всі люди отримують користь від свійських тварин.
Почуття необхідності та роботи є стимулом для людей похилого віку. Догляд за твариною може задовольнити цю потребу і сприяти більш довгому і здоровому життю.
Оскільки соціальні контакти у похилому віці часто знижуються, а люди похилого віку ізолюються, тварини мають позитивний соціальний ефект.
Дослідження показало, що будь-яка порода собаки в будинку для літніх людей впливає на пацієнтів з деменцією. Якщо вони проводять більше часу з свійською твариною, стають спокійнішими.
Після п'ятнадцятихвилинної гри з собакою організм вивільняє більше речовин, що покращують настрій — дофамін та серотонін. Коли людина обіймається з твариною, вивільняється окситоцин, який стимулює довірчі стосунки. Власники собак, які зазнають стресу, набагато швидше відновлюються, ніж ті, хто не має домашніх тварин. Тривога і депресія часто йдуть пліч-о-пліч з відсутністю соціальних контактів. І навіть при недоумстві є підозра, що цьому сприяє самотність.
І через собаку вони також знаходять контакт з іншими людьми — на собачому лузі, під час прогулянки чи у приймальні ветеринара.