Посетить эту Анкету   Авторські СТАТТ...  Дата создания: понедельник, 4 апреля, 2022 - 18:36

НЕВІДОМІ і цікаві факти про Норвегію

Undefined
id273683581 Історія, Каталог Статей, Найцікавіші факти, НЕВІДОМІ і дивовижні факти СВІТУ!, Норвегія
id897311792 Історія, Каталог Статей, Найцікавіші факти, НЕВІДОМІ і дивовижні факти СВІТУ!, Норвегія
id1618394191 Історія, Каталог Статей, Найцікавіші факти, НЕВІДОМІ і дивовижні факти СВІТУ!, Норвегія

Дивовижні факти про Норвегію

Королівство Норвегія – конституційна монархія в Північній Європі, що займає західну частину Скандинавського півострова. Межує зі Швецією, Фінляндією та Росією. Площа країни становить 385 207 квадратних кілометрів, населення – близько 5,4 мільйона чоловік (станом на 2021 рік).

Норвегія, яка відома своїми мальовничими горами і фіордами, є найпівнічнішою країною в Європі.

Це північне королівство вже довгі роки є лідером престижного списку країн за Індексом людського розвитку (Human Development Index), так у 2001 – 2006 і в 2009 – 2017 роках саме Норвегія займала тут перше місце. І це при тому, що третина її території знаходиться за Полярним колом.

А ви знали, що ця холодна європейська країна є одним з найбільших експортерів нафти і газу в світі? Але відзначимо й інше: всі доходи, отримані від продажу цих ресурсів, є власністю норвезького народу. Вже цікаво? Тоді продовжимо.

Цікаві факти про Норвегію

• Вікінги справили на розвиток європейської цивілізації величезний вплив, заселивши Шетландські і Фарерські острови, а також заснувавши на Британських островах цілий ряд міст (Дербі, Корк, Дублін, Лімерік, тощо). Саме норвежці понад тисячу років тому колонізували Ісландію і Гренландію. До речі, і перше відкриття Америки європейцями приписується саме вікінгам, а точніше знаменитій експедиції під керівництвом Лейфа Еріксона (близько 1000-го року).

id1818352647 НЕВІДОМІ і цікаві факти про Норвегію
id2103988748 НЕВІДОМІ і цікаві факти про Норвегію

Знамените озеро Хорніндальсватнет (Hornindalsvatnet) 

це найглибше озеро Європи, його глибина досягає 514-ти метрів.

• Приблизно 98,5% норвезької електроенергії – це результат роботи гідроелектростанцій, що, безумовно, є найвищим показником у всьому світі.

• У Норвегії одна з найщедріших систем відпустки по вагітності та пологах. Матері мають право на 44 тижні «декрету» зі збереженням 80% заробітної плати або 34 тижні зі збереженням 100% окладу. Додаткова оплачувана відпустка тривалістю 14 тижнів надається батькові дитини.

Норвегія – родоначальниця гірськолижного спорту.

Так, ski (лижа) з норвезької мови перекладається як «шматок дерева». Саме норвежці лідирують за кількістю медалей з лижних видів спорту на зимових Олімпійських іграх.

• Всі члени королівської родини за законом зобов'язані одружуватися тільки на людях високого походження. Однак нинішній король Норвегії Гаральд V свого часу потрапив під чари Соні Харальдсен, чий батько виявився звичайним торговцем тканинами. Тоді монарх публічно присягнувся, що ніколи не одружиться, якщо уряд не дасть йому дозвіл на шлюб. Так Соня стала королевою Норвегії.
 

Осло (близько 700 тисяч жителів) є столицею і найбільшим містом країни.

• Найдорожчий газ знаходиться якраз в Норвегії, його ціна становить 7,82 долара за галон. Американці, наприклад, платять за такий же обсяг палива менше 3-х доларів. А ще країна має величезні запаси нафти, але вважає за краще витрачати ці гроші не на автомобільну промисловість, а на безкоштовне навчання громадян. Норвегія – це 11-й у світі експортер нафти і 3-й найбільший експортер природного газу після Росії і Канади.

• Норвегія є одним з лідерів серед країн світу з найнижчими показниками нерівності доходів між громадянами. Тобто різниця між максимальними і мінімальними зарплатами не така вже й велика.

Страва під назвою «суші» – це суто японський винахід,

але ось найпопулярніший її різновид – суші з лососем – це заслуга норвежців.

У 1980 році підприємці з Норвегії запропонували японцям купувати у них лосося для приготування популярного японського фаст-фуду. Згодом така варіація суші стала однією з найулюбленіших у світі.

.Найвищий водоспад Європи – Віннуфоссен (Vinnufossen) – теж знаходиться в Норвегії.

Його висота досягає 860-ти метрів, і за цим показником водоспад займає шосте місце в світі.

• Тільки в цій країні можна загриміти у в'язницю, якщо перевищити швидкість в 150 кілометрів на годину. Термін за таке правопорушення становить 18 днів.

• Уряд цієї країни викуповує у видавництв більше тисячі примірників кожної виданої книги, щоб розподілити літературу між усіма бібліотеками.

• Всі норвежці завзяті кавомани, жителі цієї північної країни є одними з лідерів по світовому споживанню кави – напою, що бадьорить.

• В цьому королівстві відразу дві офіційні мови. Найчастіше використовується книжкова мова – букмол (bokmål), що представляє собою модифікацію старої дансько-норвезької мови. Однак є й ті, хто віддає перевагу мові «нюнокш» (або нюнорск; nynorsk). Остання з'явилася порівняно недавно – в XIX столітті на хвилі норвезького патріотизму, її основу складають давньоскандинавські діалекти.
 

 

id81892553 Історія, Каталог Статей, Найцікавіші факти, НЕВІДОМІ і дивовижні факти СВІТУ!, Норвегія
id2018845468 Історія, Каталог Статей, Найцікавіші факти, НЕВІДОМІ і дивовижні факти СВІТУ!, Норвегія
id1688485363 Історія, Каталог Статей, Найцікавіші факти, НЕВІДОМІ і дивовижні факти СВІТУ!, Норвегія

Всі державні університети Норвегії навчають студентів абсолютно безкоштовно,

незалежно від їх національності. Так, близько 37% норвежців мають вищу освіту.

.• Алкоголь в цій країні можна придбати тільки в спеціальних магазинах під назвою «Vinmonopolet». Зазвичай у великих містах можна знайти не більше двох таких торгових точок. У глибинці придбати спиртне – це взагалі завдання не з легких. У супермаркетах можна купити тільки сидр або пиво.

• Норвегії належить архіпелаг Шпіцберген у Північному Льодовитому океані, найбільшим населеним пунктом якого є Лонг'їр. У цьому симпатичному маленькому містечку не можна ховати померлих вже 80 років. А всьому виною вічна мерзлота, в якій тіла людей не розкладаються.

• У 1971 році тут було скасовано довічний термін ув'язнення. Зараз максимально можливе покарання в цій країні становить 21 рік.

• Дивно, але кожен норвежець повинен щорічно купувати ліцензію на користування телевізором, яка коштує приблизно 320 доларів на рік.
 

Оценка: 5 (голосов 5)
Назад